Przed nami 22 kwietnia czyli Światowy Dzień Ziemi – święto naszej planety !

Tego dnia, jak co roku,  miliardy ludzi na całym świecie będą świętować Dzień Ziemi.  Idea troski o czystą planetę połączy ludzi niezależnie od wieku czy narodowości.

To coroczne wydarzenie ma na celu zapobiegać zmianom klimatycznym oraz katastrofom ekologicznym. Nie potrzeba wielkich przygotowań czy też kosztownych inwestycji. Wystarczą małe działania proekologiczne, które wykonywane codziennie przez miliardy ludzi na całym świecie mogą ocalić naszą planetę!

Ty również możesz być częścią tych działań!

Dlatego, zachęcamy do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety, promując przesłanie aby nie zanieczyszczać środowiska oraz segregować odpady.

Zapraszamy uczniów stargardzkich szkół (grupy zorganizowane) do wzięcia udziału
w wydarzeniu.

Rejon: teren Miasta Stargard

Czas trwania : od 20 do 23 kwietnia 2023 r.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do Zarządu Usług Komunalnych
w celu ustalenia miejsca zbierania i gromadzenia odpadów.

nr tel: 91 834 18 33

e-mail:k.kaczmarczyk@zuk-stargard.pl

Uwaga ! Udział w akcji biorą tylko zgłoszone grupy !

 

Pamiętaj, o nasze wspólne środowisko możesz zadbać również podczas wykonywania codziennych czynności. Z pozoru tak proste działania, jak: oszczędzanie wody, segregacja odpadów, dbałość o zieleń, unikanie produktów w dodatkowych opakowaniach podczas zakupów, korzystanie z toreb wielokrotnego użytku, unikanie produktów w aerozolach czy kompostowanie bioodpadów mają olbrzymi wpływ na to w jakim świecie będziemy żyć za kilkanaście lat.

Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze środowisko, nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich.