W sobotę 23 września w Stargardzie dowiemy się jakie są najlepsze strategie obrony środowiska naturalnego. W Teatrze Letnim w Parku Chrobego rozegrany zostanie również EkoLogiczny Turniej Szachowy. Gracze, którzy wezmą w nim udział, zyskają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim szansę, by zrobić coś dobrego dla naszej planety.

EkoLogiczny Turniej Szachowy łączy w sobie współzawodnictwo z ekologią w jej praktycznym wymiarze. Bierki, czyli figury i pionki oraz plansze szachowe zostały skonstruowane z wykorzystaniem surowców odzyskanych z urządzeń elektrycznych i elektronicznych oddanych do specjalistycznych czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, za pomocą infolinii 572 102 102 lub formularza online w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

Serdecznie zapraszamy do Parku Chrobrego (Teatr Letni)  w dniu 23 września 2023 r. (sobota) od godz. 12:00 do 16:00 na Eko Piknik.

Podczas pikniku na uczestników czeka masa atrakcji i niespodzianek:

  • warsztaty trash art biżuteria
  • warsztaty pszczele, czyli od pralki do ula
  • teleturniej ekomilionerzy
  • wystawa „Las w szkle” i „Beeżuteria”
  • Pokaz łazików marsjańskich
  • Filmy edukacyjne i mini wykłady
  • turniej szachowy i wiele innych

Rozgrywki sobotniego Turnieju w Parku Chrobrego w Stargardzie rozpoczną się w samo południe. Na EkoLogicznych Mistrzów Szachowych czekają oryginalne medale z recyklingu, atrakcyjne nagrody i awans do etapu regionalnego. Zgłoszenia chętnych do udziału w zmaganiach przy planszy przyjmowane są za pośrednictwem platformy Chessarbiter.com pod linkiem:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6043/

EkoLogiczny Turniej Szachowy odbywa się w ramach Eko Pikniku organizowanego przez Fundację Odzyskaj Środowisko, Miasto Stargard i organizację odzysku AURAEKO.

Nie może Cię tam zabraknąć.