Dziś, tj. 23 września 2023 r. w Teatrze Letnim mieszkańcy Stargardu mieli okazję do edukacji ekologicznej zaoferowanej w zupełnie inny niż dotychczas sposób. Mogli bowiem wziąć udział m.in. w warsztatach trash art biżuterii, warsztatach pszczelich, czyli od pralki do ula, czy w teleturnieju ekomilionerzy. Poza tym, na uczestników pikniku czekała wystawa „Las w szkle” i „Beeżuteria”, pokaz łazików marsjańskich, filmy edukacyjne i mini wykłady. Ponadto, w trakcie trwania całego eko pikniku miały miejsce  rozgrywki turnieju szachowego. Nasi zwycięzcy, oprócz medali, dyplomów i nagród rzeczowych zostali zaproszeni na finał turnieju szachowego do Kielc. Można było również spróbować miodów, w tym o smaku truskawkowym czy mango.

Pracownicy Zarządu Usług Komunalnych w Stargardzie wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko, przed rozpoczęciem eko pikniku, dokonali nasadzenia kilkunastu drzewek na psim polu. Były to buki, jakie Stargard otrzymał od fundacji jako wyróżnienie w konkursie Polska Stolica Recyklingu, którego finał był w marcu br.

Podczas pikniku pokazywaliśmy mieszkańcom jak istotne jest ograniczanie masy odpadów, dawanie przedmiotom drugiego życia a także jak istotna jest właściwa segregacja odpadów, a więc wydzielanie surowców, które można poddać odzyskowi i recyklingowi z frakcji odpadów, których nie da się już przesegregować.

Galeria zdjęć