W Stargardzie Mieszkańcy mają do dyspozycji 11 miejskich placów zabaw i jeden psi wybieg. Większość tych terenów jest przeznaczona nie tylko do zabawy dla najmłodszych, ale posiada urządzenia do ćwiczeń dla dorosłych, ławki do wypoczynku i umiejscowiona jest w atrakcyjnym, pod względem zieleni, terenie.

W ostatnich dniach, jak co roku, zakończono prace konserwatorskie na miejskich placach zabaw w Stargardzie. Przeglądom technicznym poddane zostały urządzenia zabawowe, prawie wszystkie zostały wymyte po zimie i odmalowane, zmieniony został piasek  w piaskownicach i na nawierzchni w parku Chrobrego. Dwa miejsca zabaw, na ulicy Przybosia i Armii Krajowej, przechodzą całkowitą reorganizację. Plac zabaw na ul. Przybosia jest w trakcie przebudowy. Zdemontowane zostały stare i wysłużone urządzenia, a zastąpią je niebawem nowe. Inwestycja ta jest finansowana z budżetu obywatelskiego. Plac zabaw na ulicy Armii Krajowej jest natomiast rozbudowywany. Pojawią się na nim nowe obiekty i nasadzenia zieleni. Dzięki niej, za kilka lat, teren ten będzie nie tylko atrakcyjnym miejscem zabaw, ale również przyjemnym miejscem do wypoczynku i relaksu dla osób starszych. Jednym z nowszych, pod względem wyposażenia, placem zabaw  jest obiekt w parku Panorama. Obszerny, dobrze nasłoneczniony, plac zabaw sąsiaduje z siłownią zewnętrzną i położony jest z dala od zgiełku ulic w sąsiedztwie zabytkowego pałacu. Na uwagę zasługuje również fakt, że w parku Panorama znajduje się dodatkowa atrakcja, którą jest wydzielone miejsce na ognisko. Można z niego swobodnie korzystać, ale – zanim to zrobimy – najlepiej  zapoznać się z regulaminem korzystania z takich miejsc zamieszczonym na naszej stronie. W parku Jagiellońskim, w którym również znajduje się miejsce zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna, już niebawem zaczną kwitnąć róże, które swoim pięknem i zapachem będą nas darzyć do późnej jesieni. Najczęściej odwiedzany przez opiekunów z dziećmi, park Chrobrego, wzbogaci się w niedługim czasie o dodatkowe urządzenie – trampolinę. To również kolejna inwestycja, którą zawdzięczamy budżetowi obywatelskiemu. Jak widać, place zabaw w Stargardzie stwarzają możliwości do urozmaiconego wypoczynku i relaksu, a każde miejsce ma coś specjalnego w swojej ofercie.

Wszystkie place zabaw są kontrolowane i nadzorowane codziennie. ZUK reaguje natychmiast na każdy sygnał dotyczący bezpieczeństwa urządzeń i porządku. Jednak żadna kontrola ani nadzór,  nie zastąpi osobistej odpowiedzialności i czujności osób, które z nich korzystają. Place zabaw są najczęstszymi obiektami wandalizmu w naszym mieście. Połamane ławki, zniszczone tablice regulaminowe, śmieci, celowo uszkodzone urządzenia zabawowe generują koszty, które pozwoliłyby już stworzyć  kolejne miejsce do zabaw i wypoczynku. Zachęcamy wszystkich Mieszkańców do korzystania z uroków wiosny na miejskich terenach rekreacyjnych i jednocześnie apelujemy o poczucie odpowiedzialności, tak, aby te miejsca mogły każdego roku wzbogacać się o nowe atrakcje.

Pamiętajmy również, że w związku z ciągłym zagrożeniem epidemiologicznym na placach zabaw powinniśmy korzystać ze środków ochrony osobistej.