Park 3 Maja w Stargardzie wzbogacił się w nowe atrakcje. W dniu 21 lipca 2021 r. został oddany do użytkowania „Tematyczny Park Interaktywny – wyspa nauk mBanku” w całości ufundowany przez mBank S.A.

W nowym ogólnodostępnym miejscu można znaleźć eksponaty interaktywne (stanowisko woda na ziemi, stanowisko wytwórz energię, stanowisko grające kwiatki, stanowisko lupa), dzięki którym będzie można wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, zbadać obieg wody w przyrodzie czy wytworzyć własny prąd. Urządzenia przeznaczone są do samodzielnych doświadczeń́ dla użytkowników indywidualnych.

Nie zabraknie też miejsc do wypoczynku. Na wyspie nauk mBanku będzie można wypocząć na huśtawce dla dorosłych (uwaga! maksymalnie 2 osoby!)  lub na leżakach typu Barcelona.

Trzy elementy wyposażenia tj. kolorowa wieża, palisada i „giga leżak”, stanowią instalację artystyczną i stanowią wyłącznie wizualne dopełnienie całości – nie wolno się na nie wspinać!

Tego typu interaktywne parki powstały lub powstaną w łącznie 10 miastach w Polsce. Na liście oprócz Stargardu jest również Leszno, Gorzów Wielkopolski, Piotrków Trybunalski, Elbląg, Inowrocław, Olsztyn, Tarnowskie Góry, Tychy i Września.