Z dniem 14 listopada 2022 r. rozpoczęliśmy intensywny okres warsztatów studenckich, podczas których studenci Wydziału Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego wraz z kadra naukową w czterech zespołach utworzą cztery koncepcje urbanistyczne nowego parku miejskiego na osiedlu Pyrzyckim. Warsztaty rozpoczęły się w dniu dzisiejszym spotkaniem z Prezydentem Miasta Stargard Rafałem Zającem i z Zastępcami Prezydenta: Panem Piotrem Myncem oraz Panią Ewą Sowa.
Warsztaty potrwają 10 dni i zakończa się w dniu 23 listopada 2022 r. przedstawieniem gotowych koncepcji urbanistycznych, które zostaną zaprezentowane podczas spotkania z mieszkańcami.

Podczas dzisiejszych wykładów, które odbyły się w sali Urzędu Miejskiego w Stargardzie, studenci poznali nie tylko specyfikę i uwarunkowania naszego miasta, ale również wyniki ankiety, która we wrześniu została przeprowadzona wśród mieszkańców os. Pyrzyckiego i okolic. Uwagi Stargardzian pomogą w stworzeniu koncepcji nowego parku, który będzie odpowiadał konkretnym oczekiwaniom. Kolejnym etapem była praca w terenie oraz zaznajamianie się ze specyfiką i charakterem parków miejskich w szczególności parków okalających Stare Miasto, a więc m.in. stargardzkich plant i różanki.

Już w najbliższą środę , a więc 16 listopada mieszkańcy będą mieli kolejna okazję do przedstawienia swoich pomysłów na nowy park.  O  godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Armii Krajowej 1) rozpoczną się konsultacje dotyczące tej inwestycji. W spotkaniu również wezmą udział studenci ZUT.

Jesteśmy dumni, że uczestniczmy w tej ważnym wydarzeniu.