Już tylko tydzień pozostał do wydarzenia „Stargard Eco – Run” organizowanego w ramach Green Week 2018

Główne wydarzenia EURO GREEN WEEK, czyli Europejskiego Zielonego Tygodnia będą odbywały się w dniach 21 – 25 maja br., a zakwalifikowane wydarzenia partnerskie będą organizowane w większości krajów Unii Europejskiej od 21.04 do 10.06.2018 r.

Stargard nie pozostaje w tyle, a wręcz przeciwnie, jesteśmy wśród 12 miast z całej  Polski, które mają możliwość zorganizować event ekologiczny pod patronatem Euro Green Week 2018.

W Stargardzie to wyjątkowe wydarzenie ekologiczne pn. „Stargard Eco – Run” organizowane jest z okazji Dnia Ziemi w dniu 22 kwietnia 2018r. przez Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie we współpracy ze Stowarzyszeniem Stargard. Ja się nie ścigam oraz Urzędem Miejskim.

W ramach tego wydarzenia mamy zamiar zaangażować mieszkańców Stargardu do zbiórki drobnych odpadów niebezpiecznych i plastikowych nakrętek oraz ekologicznego rekreacyjnego biegu ze Stowarzyszeniem Stargard. Ja się nie ścigam, zakończonego ogniskiem w parku Panorama.

Nasz event ma na celu przede wszystkim edukację ekologiczną w zakresie właściwego postępowania z odpadami komunalnymi, ale również stanowi idealną okazję do integracji w działaniach ekologicznych. W związku z tym, serdecznie zapraszamy do świętowania Dnia Ziemi podczas Stargard Eco – Run. Zabierzcie ze sobą drobne elektroodpady (np. zepsute suszarki, baterie, stare telefony) i zakrętki od butelek PET. Odpady te będą odbierane w dwóch lokalizacjach: 10:00-10:30 Park Bolesława Chrobrego przy Fontannie, od 11:00 do 13:00 Park Panorama.