Stargard ECO – RUN – 28 kwietnia 2019 r. 

Zarząd Usług Komunalnych w Stargardzie wspólnie ze stowarzyszeniem „Stargard.Ja się nie ścigam” oraz partnerami: Miastem Stargard,  STC Stargard, grupą „Uwaga śmieciarka jedzie – Stargard”, MPGK Sp. z o.o. i Wodzirejem Norbertem Śliwą zapraszają mieszkańców miasta do udziału w wydarzeniu „Stargard Eco Run”, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2019 r. w Teatrze Letnim w Parku Bolesława Chrobrego w Stargardzie.

Kompleksowa organizacja, a więc i działania informacyjne nie  byłyby możliwe bez Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z o.o., które promuje Stargard Eco Run w autobusach komunikacji miejskiej, Wydawcy Stargardzkiego Informatora Samorządowego – Urzędu Miejskiego w Stargardzie, a także Stargardzkiego Centrum Kultury.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Twoje Radio 90,3 FM.

W trakcie Stargard Eco Run na mieszkańców miasta czekają niespodzianki i liczne atrakcje.

Wydarzenie będzie się składać z trzech paneli tematycznych powiązanych z zagadnieniami dotyczącymi ochrony środowiska, odpadami,  oraz z promowaniem zdrowego trybu życia:

  1. Panel poświęcony tematyce odpadowej i drugiemu życiu odpadów. „Punkt Rzeczy Używanych”. Zapraszamy wszystkich Uczestników wydarzenia, do tego by przynosili niepotrzebne przedmioty na wymianę zamiast je wyrzucać. Mogą to być np. książki, lampki, zabawki, półki, stoliczki, miseczki itp. Każdy będzie mógł również wybrać coś dla siebie i dać drugie życie przedmiotom przynoszonym przez innych uczestników.
    Panel ma za zadanie zwrócenie uwagi na problemy związane z ilością powstających odpadów i podjęciem działań mających na celu podarowanie drugiego życia rzeczom, które mogą wydawać się niepotrzebne.
  2. Panel edukacyjny skierowany do ludzi w każdym wieku, czyli zabawy połączone z edukacją np. warsztaty z recyklingu, nauka segregacji odpadów poprzez zabawę. Czekające na uczestników atrakcje to np. gokarty solarne, ekozwierzyniec i energorower.
  3. Panel sportowy: bieganie
  • Kids Eko Run,
  • Eko Run dla dorosłych

Panel sportowy tworzony jest z inicjatywy stowarzyszenia zrzeszającego stargardzkich biegaczy ze „Stargard. Ja się nie ścigam”, dla których tematyka związana z ekologią ma ścisły związek ze zdrowym trybem życia.

Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na problemy związane z odpadami komunalnymi. Tegoroczna akcja ukierunkowana jest na przemyślaną gospodarkę odpadami w gospodarstwach domowych tj. podarowanie drugiego życia przedmiotom poprzez przekazywanie ich innym użytkownikom, korzystanie z Punktu Rzeczy Używanych, zamiast pochopnego wyrzucania rzeczy do pojemników na odpady.

Równoległe panele tj. sportowy, edukacyjny i o tematyce odpadowej mają za zadanie uświadamiać jak bliska jest zależność pomiędzy zdrowiem, zabawą a naszym codziennym postępowaniem właśnie w gospodarce odpadami w naszych domach.

Wydarzenie Stargard Eco Run skierowane jest do wszystkich mieszkańców miasta niezależnie od wieku i płci. Proponowane atrakcje z pewnością umilą czas wszystkim uczestnikom, pozwolą na integrację mieszkańców oraz pogłębienie wiedzy w zakresie ekologii i ochrony środowiska.

Zapraszamy już 28 kwietnia od godz. 11:00 do Teatru Letniego w Parku Chrobrego.